Igehely: Péld 22:7–12 Kulcsige: Péld 22:9 „A jóságos tekintetű ember áldott lesz, mert ad kenyeréből a nincstelennek.”
A tekintetnek jelzésértéke van. Lehet egyoldalú üzenete, lehet kölcsönös kommunikáció, eredményezhet jót vagy rosszat a másik ember életében. Lehet vonzó vagy taszító, lehet kenyeret és áldást osztogató kezünk mozgatórugója. Tudjuk az Újszövetségből, hogy Jézus jelenléte mindig áldást eredményezett. Szava és jóságos tekintete átformálta a lelket, mert benne az üdvösség ereje van.
Arra gondoltál már, hogy tekinteteddel mit váltasz ki a másik emberben? Természetesen a tekintet mögött tettek vannak! A „Kis szemem, jól vigyázz, mit nézel” kezdetű gyermekdal majd azt is mondja, hogy „Kis kezem, jól vigyázz, mit teszel!” Minden testrészünket figyelmezteti a kis ének. De Isten igéje még inkább megvizsgálja tekintetünket és szívünk állapotát.
A Szentírás tükrében vizsgáljuk meg önmagunkat! Figyeljük azt is, hogy a másik ember szeméből milyen visszajelzést kapunk! A Biblia szerint „a szem a test lámpása” és a „szív teljességéből szól a száj”.
Ének: Vigyázz, szívem, nagyon (HH 626).
Bódis László
A jóra törekedjetek!
Igehely: 1Thessz 5:12–15 Kulcsige: 1Thessz 5:15 „Vigyázzatok, hogy senki se fizessen a rosszért rosszal, hanem törekedjetek mindenkor a jóra egymás és mindenki iránt.”
Olyan társadalomban élünk, ahol az ölünkbe hullanak a javak, amelyeket már nem is tudunk kellőképpen értékelni. Passzív, jóléti világunkban nem kell mindenért megküzdenünk, mint ahogyan ez régen volt. A rőzseszedegető asszony először a tüzelőt szedte össze, hazacipelte, majd előteremtette a szerény főznivalót, tüzet rakott és elkészítette az ételt. Sorolhatnám a bányászt, a földművest, a szakmunkást. Megelégedve, imádkozva és énekelve végezték nehéz munkájukat. A lelki munkás is gyalog vagy kerékpárral utazott, hogy gondozza a lelkeket. A prédikátornak sok fáradságába került, hogy a gyülekezetekben hirdesse Isten üzenetét. Ma már másképpen van, minden modern eszközökkel történik.
Kedves Olvasó, te mennyit fáradozol Isten országáért? Mennyit imádkozol, tusakodsz hited növekedéséért és a szolgálattevőkért? Meg tudod becsülni mások munkáját, és elfogadod, ha kell, az intést is? Igyekezzünk háladó élettel élni, lélekben örülve és mindent megvizsgálva! Igen, Uram, így szeretnék élni!
Ének: Én törekszem (HH 201).
Bódis László